HES MEDİKAL, 20 yılı aşan Medikal Ürün piyasası deneyim ve  birikiminin ardından 2019 yılında ANKARA ’da kurulmuştur.

  • Kurucularımız ; Tıbbi Cihaz ve Sarf malzeme alanında 1998 ’li yılların sonlarında Ticari faaliyetlerine başlamış ve Tıbbi Görüntüleme sistemleri ve sarf malzemeleri konusunda ithalat yaparak piyasaya giriş yapılmıştır. LUCKY Marka Röntgen filmlerinin Türkiye Distribütörlüğünü yaparak, ulusal bazda sayısız ihale alınmış ve eksiksiz teslimat gerçekleştirilmiştir.
  • Röntgen filmlerinin yanı sıra , Ultrason, CR, Tomogrofi , MR gibi Tıbbi Görüntüleme cihazlarının satış ve Kiralama faaliyetleri yapılarak , sektörde ki yerini sağlamlaştırmıştır.
  • 2009 Ekonomik Krizi dolayısıyla, küresel çaptaki bir çok firma gibi, Ticari faaliyetlere bir süre ara verilmiştir. Bu süre zarfında bir çok firmaya , uzmanlaşılan Tıbbi Koruyucu malzeme İthalatı konusunda  danışmanlığı  yapılmıştır.
  • 2019 Yılı ortalarında ise; HES MEDİKAL; Tıbbi ürünler ithalatı ve pazarlaması Ana faaliyet konusunda , Ticari hayatına başlamıştır.

VİZYONUMUZ;

Kısa vade de Vizyon olarak kendimize belirlediğimiz çerçeve;  Tek kullanımlık Tıbbi koruyucu ürünlerin  Yerli üretimini yaparak, öncelikle ülkemiz ihtiyaçlarını karşılamak ve dışa bağımlılıkları en aza indirmektir. Bu çerçevede öncelikli olarak Vinil Muayene Eldiveninin üretimi ile ilgili proje seçilmiştir.  Son tahlilde üretimini planladığımız Vinil Muayene Eldiveni konusunda , sektör şartlarına tabi olan değil sektör şartlarını  belirleyen bir firma olmak amacındayız.

 

MİSYONUMUZ;

Firmamız , üretimini yapacağımız  Tek kullanımlık Tıbbi koruyucu ürünlerde, kaliteden ödün vermeden, üretim miktarını maksimize etmeyi ve düşük maliyet ile nihai ürüne ulaşarak da dışa bağımlılığı mümkün olduğunca ortadan kaldırmayı Misyon edinmiştir. Sektördeki değişiklikleri ve teknolojik yenilikleri de gecikmeden uygulayarak, sektöründe saygın kimliğini sürdürmek ve perçinlemektir.